إِنَّما یَعْمُرُ مَساجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ وَ أَقامَ الصَّلاةَ وَ آتَى الزَّکاةَ وَ لَمْ یَخْشَ إِلاَّ اللَّهَ فَعَسى أُولئِکَ أَنْ یَکُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِینَ

مختصات جغرافیایی :

روستای قائم آباد ( شاهیوردی سابق ) در ٣٣ درجه و ٨ دقیقه و ٣٢ ثانیه پهنای شمالی و ۵٠ درجه و ٢ دقیقه و ١٩ ثانیه پهنای شرقی نسبت به نیمروز گرینویچ  و از توابع شهرستان فریدن (داران ) بخش بوئین و میاندشت در استان اصفهان واقع شده است .

این روستا از جنوب با روستای قلعه خواجه ، از شمال غربی با روستاهای نوغان علیا و سفلی ، از جنوب غربی و غرب با روستاهای هزار جریب و زرنه و از غرب با روستای بلطاق هم مرز می باشد .

روستای قائم آباد که برگرفته از نام مبارک حضرت مهدی ( عجل الله تعالی فرجه شریف ) ، با تعداد سکنه حدود ٢۵٠ خانوار فعلی دارای ١۵٠٠ نفر جمعیت و در میان تمامی روستاهای منطقه از نظر تدین و اعتقادات مذهبی الگوی بی بدیلی است و در هر شب جمعه هیئت قرآن خوانی ( هیئت قمر بنی هاشم ) در منزل یکی از اعضاء و یا در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) محل به صورت گردشی برگزار می شود . و از آنجا که اکثریت خانواده ها عضو این هیئت می باشند و همه خانه های روستائی گنجایش چنین جمعیتی را ندارند تصمیم به ساخت حسینیه ای گرفتند که تابحال تمام هزینه ساخت آن به شکل مردمی ( خصوصاً اهالی روستا ) و کمک سایر شهروندان این روستا که به شهرهای مجاور کوچ کرده اند ساخته شده است .

با رواج شهرنشینی و کوچ از روستاها به شهرهای بزرگ ، این روستا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اکثر جوانانی که تازه تشکیل زندگی می دهند بدلیل نبود شغل مناسب و کسب درآمد به شهرهای اطراف خصوصاً اصفهان و توابع و همچنین شهر تهران مهاجرت می نمایند. که در صورت مهاجرت نکردن این افراد جمعیت روستا در حال حاضر به بیش از ۵٠٠٠ نفر می رسید.

موارد استفاده از حسینیه مذکور به شرح ذیل می باشد :

١- برگزاری مراسم مذهبی اعم از سوگواری و مولودی ائمه اطهار

٢- برگزاری هیئت قرآن خوانی هر پنجشنبه شب

٣- برگزاری مراسم تعزیه خوانی و سوگواری آقا اباعبدالله الحسین (ع) در ماه محرم

۴- محلی جهت اطعام عزاداران در ماه محرم و سایر موارد

در حال حاضر این حسینیه نیاز به کمک مردم خیر ( نیکوکار ) دارد تا انشاء اله این کمکهای آنان توشه آخرتشان گردد.  

 شماره حساب کمکهای مردمی :

شماره حساب ١۴۴٨٣٠۵٣۵١ جام بانک ملت شعبه بوئین و میاندشت بنام حسینیه قائم آباد 

 بزودی تصاویر متنوعی از مراحل ساخت حسینیه در این قسمت گنجانده خواهد شد :